Czerp korzyści z używania karty kredytowej na wakacjach

Stały dostęp do środków finansowych, możliwość dokonania natychmiastowej płatności o każdej porze, zakupy kartą mobilną, dodatkowe zabezpieczenia płatności… To zaledwie część plusów wynikających z płatności kartą. Nie każdy jednak wie, że płatność dokonana kartą kredytową może się również opłacać. Poniżej dowiesz się jak czerpać korzyści z posiadania karty.

Bezpieczne wakacje z kartą World Mastercard

Płacąc kartą za koszty podróży posiadacz karty zostaje objęty darmowym ubezpieczeniem podróżnym oraz Travel Assistance. Aby skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej, należy przykładowo kupić bilet w międzynarodowym transporcie, wycieczkę zagraniczną w biurze podróży, opłacić hotel, zatankować samochód na terenie Polski i połączyć z zakupami za granicą, czy wynająć samochód poza granicami Polski. Dzięki temu zabezpieczysz się na wypadek: rezygnacji z podróży lub wcześniejszego powrotu, spóźnienia na odjazd środka transportu, opóźnienia odjazdu środka transportu, odmowy wejścia na pokład, opóźnienia dostarczenia bagażu, kosztów leczenia, kosztów hospitalizacji.

Travel Assistance pomoże, między innymi, w lokalizacji bagażu w przypadku jego zaginięcia, przy wyrabianiu dokumentów zastępczych, w organizacji leczenia i hospitalizacji za granicą.

Co ważne, ubezpieczeniem objęty jest nie tylko posiadacz lub użytkownik karty, ale również jego partner życiowy oraz dzieci.

Tańsze podróżowanie w kraju z kartą kredytową 123

To karta dzięki której można korzystać z money back za płatności nią dokonane. Jeśli zapłacisz kartą za paliwo, to na rachunek karty wróci 2% wydatków zrealizowanych na wszystkich stacjach paliw w Polsce. Jeśli płatność zostanie zrealizowana na stacji paliw Circle K możesz się spodziewać zwrotu w wysokości aż 4% (w promocji do końca września 2018 r.) To jednak nie wszystko – za każdą płatność w restauracji lub barze w Polsce otrzymasz zwrot w wysokości 3%, a w supermarketach spożywczych 1%.

Punkty w programie Mastercard Priceless Specials za płatności w podróży: noclegi w hotelach, bilety, taksówki, restauracje i nie tylko…

Mastercard Priceless Specials to program partnerski dostępny dla kart Dopasowanych Mastercard oraz kredytowych Silver i World Mastercard. Dzięki niemu klienci zyskują podczas codziennych płatności: u partnerów programu, za nocleg w hotelach, bilety kolejowe, autobusowe, promowe, lotnicze, taksówki, restauracje, bary i kawiarnie (również w internecie). W przypadku karty World Mastercard liczą się również wszystkie płatności zrealizowane w internecie. Za takie transakcje dokonane kartą zarejestrowaną w programie naliczane są punkty, które można wymienić na nagrody spośród wielu kategorii.

Największą popularnością cieszą się bilety do kina, doładowania telefonu oraz vouchery na zakupy. Równie chętnie klienci wspierają organizacje charytatywne.

Jakie nagrody można odebrać w programie Mastercard Priceless Specials? Na przykład:

  • 2 bilety do Cinema City = 1600 pkt
  • doładowanie telefonu na 10 zł = 800 pkt
  • voucher 25 zł do merlin.pl = 1800 pkt
  • 1500 pkt pozwoli na: sfinansowanie 1 miesiąca posiłków dla dziecka w szkole dzięki WFP (World Food Programme), zasilenie 20 zł WOŚP lub przekazanie 20 zł dla WWF na ochronę rzadkich gatunków dzikich zwierząt w Polsce.

Użytkownicy programu mogą także liczyć na specjalne oferty punktowe (warto wyrazić zgodę na przesyłanie ofert od Priceless Specials by mieć do nich dostęp) oraz specjalne ceny nagród.

Aby otrzymywać punkty karta musi zostać zarejestrowana w Priceless Specials. Można to zrobić poprzez stronę bzwbk.pl/specials. Za rejestrację karty można otrzymać aż 1600 punktów (promocja do końca lipca br).

Chcesz dzielić się korzyściami z innymi? Karta Visa Akcja Pajacyk dla tych, którzy lubią pomagać i chcą wspierać akcje charytatywne

Karta Visa Akcja Pajacyk, jest stworzona z myślą o tych klientach, którzy chcą wspierać potrzebujących. Karta jest wydawana we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Każda wydana karta oraz każda transakcja nią dokonana to wsparcie dla Programu Pajacyk. Aby wspierać Program wystarczy płacić kartą.  Jedna sprzedana karta to nawet 4 posiłki. A jeżeli karta będzie aktywna – od każdej transakcji bezgotówkowej bank przekazuje dodatkowo 0,05% wydanej kwoty.

W ubiegłym roku w ramach współpracy przekazaliśmy PAH 500 tys. złotych,  które pozwolą sfinansować ponad 100 tys. obiadów.

Z okazji 25-lecia PAH nasz bank znalazł się w gronie zasłużonych darczyńców.

 

RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyliczona zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. (Dz. U. Nr 126 z 2011 r., poz. 715).
Wyliczenie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania zostało przeprowadzone przy następujących założeniach:
– limit kredytowy: 4 500,00 PLN dla kart Visa Silver „Akcja Pajacyk”, 4 100,00 PLN dla kart MasterCard Silver, 5 400,00 PLN dla Kart Kredytowych 123, 11 500,00 PLN dla kart World MasterCard, 18 200,00 PLN dla kart Visa Platinum.
– limit kredytowy zostaje wykorzystany w całości poprzez dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej,
– data księgowania transakcji na rachunku karty kredytowej jest zgodna z data sporządzenia pierwszego zestawienia operacji,
– powstałe zadłużenie zostaje spłacone w ciągu 24 miesięcy,
– miesięczna spłata zadłużenia wynosi 3% kwoty limitu kredytowego (z wyłączeniem ostatniej spłaty, która jest równa pozostałemu do spłaty saldu zadłużenia) i następuje zawsze w terminie płatności wskazanym na zestawieniach operacji.
Szczegółowe zasady korzystania z ubezpieczenia podróżnego oraz Travel Assistance znajdują się w SZCZEGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻNEGO WORLD dla Posiadaczy i Użytkowników kart World MasterCard wydanych przez Bank Zachodni WBK S.A.  (Szczególne warunki).
Circle K – Organizatorem promocji „Korzystnie z Circle K i Statoil”, która trwa do 30.09.2018 r. jest Bank Zachodni WBK S.A. Z oferty karty kredytowej mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez Bank Zachodni WBK S.A. (bank) warunki oceny zdolności kredytowej.  Bank od wykorzystanej kwoty limitu w rachunku karty kredytowej 1I2I3 pobiera odsetki według zmiennej stopy procentowej równej stopie odsetek maksymalnych wskazanych w art. 359 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. 10% w stosunku rocznym. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 13,78%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 5500 zł, całkowita kwota do zapłaty 6541,40 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu 1041,40 zł (w tym: odsetki 801,40 zł, opłaty miesięczne 240,00 zł).
Promocja trwa od dnia 1 kwietnia 2018 r. do dnia 30 czerwca 2018 r. („Czas Trwania Promocji”) i jest to okres, w którym możliwe jest Przystąpienie do Programu, przy czym Czas Trwania Promocji stosownie do ust. 2 lit. c) Regulaminu Promocji Punkty Powitalne Bank Zachodni WBK SA (karta debetowa Dopasowana Mastercard, karta kredytowa Mastercard Silver, karta Mastercard Mobile debetowa lub kredytowa ) (Regulaminu) nie obejmuje całego okresu dokonywania Transakcji bezgotówkowych, oraz stosownie do ust. 4 tego Regulaminu nie obejmuje całego okresu przyznawania Nagród.  Do otrzymania Nagrody uprawnieni są Uczestnicy, którzy spełnią łącznie poniższe warunki: a) są posiadaczami Karty wydanej przez Bank, b) w Czasie Trwania Promocji przystąpili do Programu za pośrednictwem Banku, zgodnie z Regulaminem Programu, c) wykonają Kartą przynajmniej jedną Transakcję bezgotówkową w Czasie Trwania Promocji albo po upływie Czasu Trwania Promocji – wówczas w terminie nie później niż do 30 września 2018 r. Uczestnik może otrzymać wyłącznie jedną Nagrodę w Promocji, o ile spełni warunki opisane w pkt.2. 4. Regulaminu. Nagroda zostanie przyznana Uczestnikowi do 5 dni roboczych od dnia spełnienia ostatniego z warunków Promocji (wykonania Transakcji bezgotówkowej), poprzez uznanie Rachunku Programu prowadzonego dla Uczestnika Nagrodą. Nagroda będzie ważna w terminie 3 miesięcy od dnia uznania Rachunku Programu Nagrodą, po upływie tego terminu niewykorzystane Punkty przyznane w ramach Nagrody bez składania przez Organizatora jakichkolwiek dodatkowych oświadczeń bezpowrotnie wygasają (zostaną odjęte od salda Punktów na Rachunku Programu).

 

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • Oferta płatności walutowych fatalna. Kurs kosmiczny euro 4,47 zl. Do tego dodatkowo prowizja za przewalutowanie. To lichwa! Wstyd!

  • Nie ma prowizji od przewalutowania na karcie masterCard Word. Na innych kartach jest w wysokości 2,8%.

  • Wioletta Pierzchalska - 22.06.2018 o 10:46 Odpowiedz

    Właśnie co z kartą na wszystkie kraje i waluty? Może jednak WBK postara się trochę dla swoich klientów…

  • Szkoda tylko że prowizja od przewalutowania płacąc kartą World Mastercard jest tak wysoka. W porównaniu do konkurencyjnych banków – jedna karta do wielu walut BZWBK wypada bardzo słabo 🙁

Dodaj komentarz