Android Pay zmienił się w Google Pay

Google rezygnuje z marki Android Pay na rzecz nowego Google Pay.

Najważniejsze jest to, że dla użytkowników nic się nie zmienia. Czyli wszystkie dodane przez Was karty pozostaną w Waszym portfelu. To potwierdzona informacja. Sposób korzystania z aplikacji także się nie zmieni.
Dla tych, którzy zapomnieli, przypominam. Dla tych, którzy nie słyszeli, informuję.

Google Pay to prosty i wygodny w obsłudze system płatności mobilnych. Aby z niego skorzystać należy zarejestrować się w sklepie Google Play, ściągnąć aplikację, a następnie dodać do niej swoją kartę. W praktyce działa to identycznie jak HCE, które znajdziecie wewnątrz aplikacji BZWBK24 mobile. Sami zdecydujcie, co Wam bardziej odpowiada. A najlepiej mieć dwie apki i jak jest jakaś promocja, to przełączać się pomiędzy nimi – żeby zgarnąć wszystkie benefity.

Aplikacja od Google ma jeden wyróżnik – można dodać do niej wszystkie swoje karty lojalnościowe. Dzięki temu już nigdy nie zapomnicie ich użyć, gdy będziecie w sklepie. Dodatkowo nie udostępnia ona sklepowi prawdziwego numeru karty, lecz jedynie jego wirtualny odpowiednik (tzw. token). Natomiast podobnie jak w przypadku płatności zbliżeniowych przy kwocie powyżej 50 zł musicie podać numer PIN swojej karty.

Więcej o płatnościach mobilnych przeczytacie tutaj.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Dodaj komentarz