Działania banku łagodzące skutki wzrostu kursu CHF

Wiadomości bankowe

Bank Zachodni WBK jako odpowiedzialny uczestnik rynku finansowego dostosował warunki bieżącej obsługi zobowiązań kredytowych w CHF do aktualnych możliwości kredytobiorców poprzez zastosowanie poniższych rozwiązań:

Bank uwzględnia ujemną stawkę LIBOR w wyliczaniu wysokości oprocentowania kredytów hipotecznych. W przypadku kredytów i pożyczek hipotecznych w CHF dla Klientów indywidualnych bank konsekwentnie stosuje zasady ustalania  oprocentowania zgodnie z zapisami w umowach kredytowych, to jest jako sumę stawki referencyjnej LIBOR (3M lub 6M) i marży banku.

Ponadto Klienci banku mogą korzystać z oferowanych od dawna rozwiązań dla kredytobiorców zgłaszających przejściowe problemy z obsługą rat, które łagodzą konsekwencje nagłych zmian kursu waluty. Klienci mogę wydłużyć okres kredytowania lub zdecydować się na karencję w spłacie kapitału, co wpłynie na obniżenie wysokości miesięcznej raty w tak wyjątkowej sytuacji, z jaką mamy do czynienia obecnie.

Bank Zachodni WBK podjął także decyzję o obniżeniu do 1% spreadu walutowego stosowanego przy ustalaniu kursu sprzedaży CHF w Tabeli kursowej Banku – od 28 stycznia 2015 (godz. 09.39) do 31 grudnia 2018 roku.

Bank nie planuje wymagania od Klientów dodatkowych zabezpieczeń ani ubezpieczeń w związku ze wzrostem salda zadłużenia w PLN w relacji do wartości nieruchomości.

Jednocześnie podkreślamy, że bank już w latach ubiegłych konsekwentnie oferował zainteresowanym posiadaczom kredytów we frankach szwajcarskich możliwość konwersji na kredyt w złotych, a także redukcji zadłużenia na korzystnych warunkach. M.in. we wrześniu 2014 roku zaproponowaliśmy przewalutowanie kredytu w CHF na PLN bez spreadu walutowego (po kursie średnim NBP z dnia przewalutowania), bez żadnych opłat, z możliwością obniżenia marży kredytu po przewalutowaniu. Podobnie korzystne warunki dotyczyły możliwości wcześniejszej spłaty – bez spreadu walutowego i opłat.

Liczymy, że powyższe propozycje ułatwią Państwu obsługę zadłużenia. Natomiast po  ustabilizowaniu się kursu franka szwajcarskiego zaproponujemy także inne, nowe rozwiązania przewalutowania i wcześniejszej spłaty na preferencyjnych warunkach.

Stworzyliśmy specjalną podstronę w naszym serwisie http://www.bzwbk.pl zawierającą informacje i dodatkowe wyjaśnienia dla osób posiadających kredyty hipoteczne w CHF: http://www.bzwbk.pl/informacjechf. Znajdą tam Państwo odpowiedzi na pytania, oświadczenie banku oraz aktualny kurs CHF.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Adam Suszczyk - 05.10.2017 o 20:54 Odpowiedz

  Szanowny banku, przez ponad 20 lat miałem przynajmniej minimalne zaufanie do ciebie. Dziś czar prysł !!!
  Zaprowadziłem swoje dzieci do siedziby w Suchym Lesie celem założenia kont dla nieletnich.
  Miła pani zaoferowała mi konto stworzone dla nich na miarę.Gdy przyszedłem do domu małżonka skarciła moją samowolę pokazując mi znacznie korzystniejszą ofertę tegoż samego banku. Zadzwoniłem więc do infolinii, a tam jeden Pan powiedział mi , że konto<20 już jest wygaszane i nie będzie już oferowane, ale dla pewności przełączył mnie do koleżanki, która to musiała się upewnić co i w jaki sposób jest oferowane – po czym przyznała mi rację . Po prostu zostałem nabity w butelkę szanowny banku wbk !!! Czuję się oszukany, a moje dzieci już na początku swego istnienia w bankowości zobaczyły czym są banki .

 • Ile macie obecnie prowadzonych spraw sadowych i ile ich przegraliscie ? (dawny KB)

 • Witam,

  Mija kolejny rok i NIC. A my spłacamy…..Jedyna pociacha to to że awansowałem na Tłustego Kota.

  Myślę, że trzeba to gówno spłacić (mam taką kwotę że dam radę) i nie dawać się więcej robić w ciula.

  Natomiast jest ciekawą sprawą nie jak 2 mln ludzi zrobiono w idiotów (i to księgowych, informatyków, ludzi businessu), bo to już wszyscy wiemy…..ale fakt że poszczególne kraje naokoło nas i dalej, biedniejsze i bogatsze, poradziły sobie z tym problem a u nas jak ten wrzód nic nie można zrobić tylko takie „pomoce jak tu powyżej”… A ostatnio nawet Pan Prezydent Duda przyznał w wywiadzie „WSieci” że się „przeliczył”.

  Wygląda na to że albo nasze banki są w kompletnej ruinie i tylko jadą na abuzywnym prawie, albo ktoś chce zarobić duże pieniądze,

  Ciekawe co będzie z 3 projektami które przeszły przez pierwsze czytanie w Sejmie.

  Jest natomiast pewne, że wiedza o bankach jest w społeczeństwie potężna a zaufania nie ma żadnego. BĘDZIE WAM TRUDNO ŻYĆ Z NAMI. KAŻDY PUNKT JAKIEJKOLWIEK UMOWY BĘDZIEMY WAŁKOWALI PO KILKA RAZY. OCZYWIŚCIE MOŻECIE NAM NIE DAĆ KREDYTU, ODMÓWIĆ ZAŁOŻENIA KONTA ITD. Jest pewne że miłe czasy się skończyły.

 • kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi na pytanie zadane w styczniu 2016?

 • cytując część powyższego wpisu „Natomiast po ustabilizowaniu się kursu franka szwajcarskiego zaproponujemy także inne, nowe rozwiązania przewalutowania i wcześniejszej spłaty na preferencyjnych warunkach”, mam pytanie, w którym momencie bank uzna kurs za ustabilizowany (wg mojej oceny od prawie roku jest on na w miarę stabilnym, choć bardzo wysokim poziomie) oraz kiedy i czy w ogóle są planowane rozwiązania dla osób, które zaciągnęły kredyty w chf?

Dodaj komentarz